قیمت ایمپلنت دندان با اقساط در تهران

قیمت ایمپلنت دندان 1402 در تهران بستگی به نوع ان از 12 میلیون تومان تا 30 میلیون تومان متغییر می باشد.البته قیمت بسته به نوع ایمپلنت و برند آن و تخصص پزشک متفاوت است.

بهترین برند ایمپلنت کره ای شامل دنتیوم می باشد.این برند سالهاست درایران کار شده و جواب خود را پس داده است.

ایمپلنت کره ای دنتیوم با روکش سرامیکی بهترین جایگزین برای دندان از دست رفته شما می باشد.

جنس این ایمپلنت ها از تیتانیوم بوده و به این دلیل از این عنصر استفاده می شود که با بدن سازگاری بیشتری دارد.

نرخ شکست این ایمپلنت ها بسیار پایین بوده و برای همه سنین مناسب است.

قیمت implant

 هزینه ایمپلنت در تهران چقدر است؟

 

در تهران و سایر شهرهای ایران، خدمات  ایمپلنت دندان توسط تعداد زیادی از متخصصین دندانپزشکی ارائه می‌شود.

ایمپلنت های دندانی در تهران، جایگزینی مصنوعی برای ریشه یا ساختار طبیعی دندان هستند که به دندان های مفقود یا از دست رفته کمک می‌کنند. این فرآیند جراحی است که شامل جایگزینی یک پیچ کوچک تیتانیوم در استخوان فک می‌شود تا به عنوان پایه‌ای برای نصب پروتز دندان عمل کند.

پس از نصب ایمپلنت، استخوان با آن یکپارچه می‌شود و پروتز دندان (مثلاً تاج یا پل) بر روی آن قرار می‌گیرد. ایمپلنت های دندانی معمولاً توسط یک جراح دندانی مجرب و تخصصی نصب می‌شوند.

جنس ایمپلنت

اغلب ایمپلنت ها از فلز تیتنیوم ساخته می شوند.استفاده از تیتانیوم در ایمپلنت به دلایل زیادی صورت می‌گیرد. تیتانیوم یک فلز سبک و مقاوم است که خواص منحصر به فردی برای استفاده در عمل جراحی دندانی دارد. در زیر تعدادی از علل استفاده از تیتانیوم در ایمپلنت آورده شده است:

سازگاری بالا: تیتانیوم برای بیش از چهار دهه در عمل جراحی دندانی استفاده شده است و به خوبی با بافت‌های بدن تعامل می‌کند. این ماده سازگاری بیولوژیکی بالایی دارد، به این معنی که بافت‌های اطراف ایمپلنت را به خوبی پذیرفته و قابل قبول است.

مقاومت در برابر خوردگی: تیتانیوم خود برابر با اکسیداسیون است و پوششی محافظ بر روی سطح خود ایجاد می‌کند که از خوردگی جلوگیری می‌کند. این ویژگی موجب می‌شود که ایمپلنت‌های تیتانیومی در طول زمان پایدار و قوی باقی بمانند.

سبک وزن: تیتانیوم یک فلز سبک وزن است که باعث می‌شود ایمپلنت‌های ساخته شده از آن سبک و راحت برای بیماران باشند.

مقاومت به نیروها: تیتانیوم دارای مقاومت مکانیکی بالا است و می‌تواند نیروها و فشارهای قوی را تحمل کند که بر آن در طول فعالیت روزانه بینیم.

طول عمر طولانی: به علت مقاومت بالای خود در برابر خوردگی و سایر آسیب‌ها، ایمپلنت‌های تیتانیومی معمولاً دارای عمر طولانی هستند و در بیشتر موارد، ممکن است عمر بیمار را طولانی‌تر از دیگر انواع ایمپلنت‌ها تامین کنند.

با استفاده از تیتانیوم در ایمپلنت‌ها، احتمال مشکلات و عوارض بیولوژیکی کاهش پیدا می‌کند و ایمپلنت به خوبی با دهان و بافت‌های اطراف هماهنگ می‌شوند.

قیمت ایمپلنت دندان

مزایای استفاده از ایمپلنت های دندانی شامل:

1. استحکام و پایداری: ایمپلنت ها به استخوان فک متصل می‌شوند و در نتیجه پایداری بیشتری نسبت به پروتزهای دندانی قابل حمل معمولی دارند.

2. طبیعی و ظاهر زیبا: ایمپلنت ها به صورت دائمی در دهان باقی می‌مانند و به ظاهر طبیعی دندان نزدیک‌تر هستند.

3. عملکرد بهتر: ایمپلنت های دندانی فرآیند جویدن و گزینش غذا را بهتر از پروتزهای قابل حمل تقلید می‌کنند.

4. حفظ استخوان فک: نصب ایمپلنت ها به استخوان فک کمک می‌کند تا حفظ شود و از ترک خوردن یا کاهش حجم آن جلوگیری می‌کند.

با این حال، نصب ایمپلنت های دندانی یک فرآیند جراحی است و برای اطمینان از موفقیت آن نیاز به شرایط سلامتی مناسب و همچنین مراقبت‌های مکمل پس از عمل دارید. بهتر است با یک جراح دندانی مشورت کنید تا بتوانید درباره یک نیازهای خاص خود و توضیحات بیشتر از روش‌ها، فرآیند و هزینه های مربوطه مطلع شوید.

بهترین انتخاب برای ایمپلنت دندان در تهران

آیا به دنبال راهی هستید تا مشکلات دندانی خود را به طور کامل و قابل اعتماد حل کنید؟ آیا می‌خواهید دندان‌هایی سالم، زیبا و طبیعی داشته باشید؟ اگر پاسخ شما بله است، ایمپلنت دندان یکی از بهترین راه‌حل‌ها برای جایگزینی دندان‌های گمشده است.

در تهران، شما می‌توانید از بهترین مراکز ایمپلنت دندان بهره ببرید. این مراکز با دارا بودن تجهیزات پیشرفته و تیمی متخصص و حرفه‌ای در زمینه ایمپلنت دندان، بهترین خدمات را به شما ارائه می‌دهند.

مزایای ایمپلنت دندان در تهران:
1. ثبات: ایمپلنت دندان ها به عنوان جایگزینی ثابت برای دندان‌های گمشده عمل می‌کنند و احساسی نیز همچون دندان طبیعی را به شما می‌دهند.
2. ظاهر طبیعی: ایمپلنت دندان‌ها طبقه‌بندی و طراحی شده‌اند تا با دندان‌های طبیعی شما به صورت هماهنگی کامل همخوانی داشته باشند.
3. عمر طولانی: ایمپلنت دندان‌ها، زمان طولانی‌تری نسبت به جسورانهای دندان معمولی دارند و به شما اطمینان می‌دهند که برای مدت طولانی از آنها استفاده کنید.
4. بهبود کیفیت زندگی: با داشتن ایمپلنت دندان، می‌توانید به خوردن غذاهای مختلف و همچنین صحبت کردن و لبخند زدن بدون نگرانی از بدبویی یا راحتی دردناک دندان‌های مصنوعی دست پیدا کنید.

با انتخاب یک مرکز ایمپلنت دندان با تجربه و مجهز، می‌توانید به طور کامل به مشکلات دندانی خود پایان دهید. برای دریافت اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت، با مراکز شماره 09200918416 تماس بگیرید.

قیمت ایمپلنت کره ای و ایمپلنت ایرانی و ایمپلنت سوئیسی
هزینه های ایمپلنت

در اینجا از جدیدترین تکنولوژی‌ها و روش‌های پیشرفته استفاده می‌شود تا به شما تجربه‌ای آسان، آسوده و مطمئن را در جایگزینی دندان‌های گمشده برایتان فراهم کند.

اگر به دنبال حل مشکل دندانی خود هستید، بهترین انتخاب را با ایمپلنت دندان در تهران خواهید داشت. از این فرصت برای بهبود کیفیت زندگی و بازگشت لبخند سالم و زیبایتان بهره ببرید!

 

 

قیمت ایمپلنت فوری امسال چقدر است؟

 

ایمپلنت فوری یا به عبارت دیگر “ایمپلنت دندانی فوری” یک روش درمانی در زمینه پروتز دندان است. در حقیقت، یک ایمپلنت فوری، ایمپلنتی است که در طی یک روز یا در یک نوبت کار درمانی، در دهان بیمار نصب می‌شود.

این فرایند به طور معمول با استفاده از تکنیک‌های پیشرفته جراحی ایمپلنتولوژی انجام می‌شود. برای نصب ایمپلنت فوری، یکی یا چند ایمپلنت در استخوان فک بیمار جایگذاری می‌شود. سپس یک پروتز موقت به ایمپلنت یا ایمپلنت‌ها متصل می‌شود تا در طول فرایند بهبود و ترمیم، روکش دندان بیمار قرارداده شود.. پس از زمان مناسب برای بهبود استخوان و ثابت شدن ایمپلنت، پروتز دائمی نصب می‌شود.

ایمپلنت فوری به برخی از موارد خاص محدود است و نیاز به ارزیابی دقیق و شخصی سازی دارد، بنابراین مهم است تا با متخصصان دندانپزشکی خود مشورت کنید.

 

 

قیمت ایمپلنت ایرانی

 

ایمپلنت ایرانی یا ایمپلنت دندانی ایرانی به ایمپلنت‌هایی اشاره دارد که در ایران تولید می‌شوند. در سال‌های اخیر، صنعت ایمپلنت دندانی در ایران نیز توسعه یافته است و چندین شرکت محلی در این زمینه فعالیت می‌کنند.

استفاده از ایمپلنت‌های دندانی ایرانی ممکن است برای برخی بیماران مزیت‌هایی داشته باشد. برخی از امتیازات ایمپلنت‌های ایرانی عبارتند از: هزینه نسبتاً کمتر نسبت به ایمپلنت‌های خارجی، موجودیت و توجه به نیازهای محلی، پشتیبانی فنی و خدمات پس از فروش، قوانین و مقررات محلی را رعایت نمودن و در دسترس بودن قطعات یدکی.

با این حال، همانند هر نوع ایمپلنت دیگری، قبل از تصمیم‌گیری برای دریافت ایمپلنت دندانی، بهتر است با دندانپزشک خود مشورت کنید و جهت انتخاب بهترین گزینه، اطلاعات کامل در مورد نوع، کیفیت و مزایا را جمع آوری کنید.

  • برند شرکت کیمیا کاشت اطبا باگارانتی دائم العمر
  • برند شرکت مهندسی تولیدی کوشا فن پارس
  • برند ایمپلنت ایرانی شرکت نیک کاشت آسیا

ایمپلنت های ایرانی معمولا باید دارای مجوز سازمان غذا و دارو باشند.

قیمت ایمپلنت ایرانی برند 3A   حدود 4 میلیون تومان

 

قیمت ایمپلنت کره ای

ایمپلنت کره‌ای به ایمپلنت‌های دندانی اشاره دارد که در کشور کره جنوبی تولید می‌شوند. با توجه به پیشرفت علم و فناوری در کشور کره جنوبی، ایمپلنت‌های دندانی کره‌ای نیز به طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرند.

ایمپلنت‌های کره‌ای معمولاً با استفاده از مواد با کیفیت بالا و فناوری پیشرفته تولید می‌شوند. طراحی و ساخت آنها با هدف داشتن طول عمر بالا، سازگاری با بافت‌های دهانی و استحکام قوی صورت می‌گیرد. همچنین، این نوع ایمپلنت‌ها عموماً دارای قابلیت های بیولوژیکی و باکتری‌کشی هم هستند.

مانند هر نوع ایمپلنت دندانی دیگری، استفاده از ایمپلنت‌های کره‌ای نیز نیازمند ارزیابی و مشاوره حرفه‌ای است.

قیمت ایمپلنت دندان های کره ای تا 15.000.000 میلیون تومان با روکش زیرکونیوم

فیکسچر اصلی دنتیوم کره ای 7،500،000 تومان

اباتمنت اصلی دنتیوم شرکت وارد کننده کره ای 7،500،000 تومان با روکش زیرکونیم

ایمپلنت فیکسچر کره ای Korea ایمپلنت بایوتک Neo-biotech 5.500.000 تومان

قیمت ایمپلنت  سوئیسی

ایمپلنت سوئیسی به طور کلی به ایمپلنت‌های دندانی اطلاق می‌شود که در سوئیس تولید می‌شوند. ایمپلنت‌های دندانی سوئیسی با استفاده از فناوری پیشرفته و مواد با کیفیت بالا تولید می‌شوند. آنها عموماً از تیتانیوم استخراج شده و برای جایگزینی دندان‌های گمشده استفاده می‌شوند.

ویژگی‌هایی که ایمپلنت‌های دندانی سوئیسی را معروف کرده است شامل طراحی دقیق، پایداری بالا و سازگاری با بافت‌های دهانی است. تحقیقات جدید نشان می‌دهد که ایمپلنت‌های سوئیسی می‌توانند در طولانی مدت و با عمر مفید بالا عمل کرده و به قابلیت بالایی در حفظ پایداری و عملکرد بهتر ایمپلنت کمک کنند.

استفاده از ایمپلنت‌های دندانی سوئیسی در درمان‌های دندانپزشکی به دلیل کیفیت بالا، عملکرد قوی و بهره‌وری بالا، بسیار محبوب است. البته، قبل از تصمیم‌گیری برای استفاده از هر گونه ایمپلنت دندانی، همیشه بهتر است با دندانپزشک خود مشورت کنید تا نیازها و شرایط شما مورد توجه قرار گیرد و بهترین تصمیم برای شما اتخاذ شود.

 

البته! در زمینهٔ ایمپلنت‌های سوئیسی، چندین برند معروف و محبوب وجود دارد. در ادامه، به برخی از برندهای ایمپلنت سوئیسی معتبر اشاره می‌کنم:

1️⃣ Straumann (اشترومن)
2️⃣ Nobel Biocare (بایوکر نوبل)
3️⃣ SWISS DENTAL SOLUTIONS (SDS)
4️⃣ Thommen Medical
5️⃣ Z-Systems
6️⃣ CAMLOG
7️⃣ Medentis Medical
8️⃣ Noris Medical نوریس

مهم است توجه داشته باشید که این فقط چند نمونه از برندهای معروف هستند و ممکن است برندهای دیگری نیز وجود داشته باشد. در هر صورت، در هنگام تصمیم‌گیری برای انتخاب یک برند ایمپلنت، توصیه می‌شود با دندانپزشک خود مشورت کنید تا برندی را انتخاب کنید که بهترین گزینه برای نیازها و شرایط شماست.

برند نئودنت Neodent با روکش 15.000.000 میلیون تومان
ایمپلنت سوئیسی ایمپلنت Sic 9.000.000 تومان

شرایط ایمپلنت اقساطی به چه صورت می باشد؟

شما می توانید هزینه های دندانپزشکی را بدون ضامن به صورت اقساطی و طی چند مرحله پرداخت نمایید.

تعداد ایمپلنت بدون ضامن و چک اقساطی با دسته چک
مرحله کاشت فیکسچر 50درصد نقد 2 فقره چک 25 درصد
مرحله ساخت اباتمنت 25درصد نقد 1فقره چک 25 درصد
مرحله روکش 25درصد نقد 1 فقره چک 25 درصد

قیمت ایمپلنت زیرکونیا

روکش ایمپلنت زیرکونیوم به عنوان یک نوع پروتز دندانی، برای ساخت دندان مصنوعی و قسمت بالایی ایمپلنت (تاج ایمپلنت) استفاده می‌شود. زیرکونیوم، یک نوع ماده سرامیکی بسیار با دوام و زیبا است که به عنوان جایگزینی برای فلزهای سنتزی در پروتزهای دندانی استفاده می‌شود.

مزایای روکش ایمپلنت زیرکونیوم شامل موارد زیر می‌شود:

1. طبیعیت ظاهری: زیرکونیوم به دلیل شباهت بالایش با دندان‌های طبیعی، ظاهر طبیعی و زیبا را برای دندان‌های مصنوعی فراهم می‌کند. رنگ آن بسیار شبیه به رنگ دندان‌های طبیعی است و به تطبیق کامل با سایر دندان‌ها در دهان شما کمک می‌کند.

2. سازگاری با بافت‌های نرم: زیرکونیوم خاصیت بی‌رنگی و غیررسانایی را داراست. این ویژگی‌ها باعث می‌شوند که بافت‌های نرم در اطراف آن طبیعی‌تر و سالم‌تر به نظر برسند و ایجاد تحریک یا عوارض ناخواسته را کاهش دهند.

3. هماهنگی با بافت استخوان: زیرکونیوم از لحاظ خصوصیات فیزیکی به خوبی با بافت استخوان هماهنگ است و ادغام آن با استخوان بدن به خوبی صورت می‌گیرد.

4. مقاومت بالا: روکش ایمپلنت زیرکونیوم بسیار سخت و مقاوم است و در مقابل شکستگی یا سایش به خوبی مقاومت می‌کند. این ویژگی‌ها باعث بالا رفتن دوام و عمر مفید آن می‌شود.

5. بازتاب نور: زیرکونیوم دارای بازتاب نور طبیعی است که به دندانی زیبا و طبیعی دانه می‌دارد و به آن اثری درخشان می‌بخشد.

به طور کلی، روکش ایمپلنت زیرکونیوم با ترکیبی از ظاهر زیبا، دوام بالا و سازگاری با بافت‌های دهانی، به عنوان یک گزینه محبوب برای پروتزهای دندانی استفاده می‌شود.

 

قیمت ایمپلنت ارزان در سال 1403 چقدر است؟

در کلینیک Dental 313  ما برند های اقتصادی با کیفیت قابل قبول داریم .قیمت ایمپلنت های ارزان قیمت  تا 13000000 تومان می باشد.ایمپلنت های ارزانتر موجود دربازاز هم وجود دارند که قیمت های بین دو میلیون تا چهار میلیون تومان دارند ولی باتوجه به کیفیت و تجربه استفاده از آنهای به هیچ وجه توصیه نمی شود.مادر کلی

هزینه جراحی ایمپلنت با لیزر

جراحی ایمپلنت با لیزر، یک روش پیشرفته در ایمپلنتولوژی است که با استفاده از امواج لیزر برای ایجاد برش ها و تدارک جایگزینی دقیق ایمپلنت در استخوان فک یا فکس استفاده می‌شود. این تکنیک با استفاده از لیزر برای برش بافت‌های نرم و استخوان‌ها، به جای استفاده از ابزارهای جراحی سنتی مانند خرطوم، دکترم و فرز انجام می‌شود. در زیر به توضیح روند جراحی ایمپلنت با لیزر می‌پردازیم:

1. ارزیابی و برنامه‌ریزی: در ابتدا، پزشکی که در این زمینه تخصص دارد، بررسی‌های دقیقی روی دهان و فک انجام می‌دهد. با توجه به شکل و اندازه فضای خالی، استخوان موجود و سایر عوامل، برنامه‌ریزی صحیح برای جایگذاری ایمپلنت با لیزر انجام می‌شود.

2. برش لیزری بافت‌های نرم: با استفاده از لیزر، برش دقیقی در لثه و سایر بافت‌های نرم ایجاد می‌شود تا دسترسی به استخوان فک یا فکس فراهم شود. در این مرحله، منافذ خونریزی کاهش می‌یابند و خونریزی طبیعی پس از عمل به حداقل می‌رسد.

3. آماده‌سازی استخوان: در این مرحله، با استفاده از لیزر، بخشی از استخوان برای جایگزینی با ایمپلنت از بین می‌رود. لیزر ابتدا سطح استخوان را تحت تأثیر قرار می‌دهد و سپس به صورت دقیق و بازتاب دیگر بافت‌ها، استخوان را تمیز می‌کند تا مناسب جهت جایگزینی ایمپلنت شود.

4. جایگزینی ایمپلنت: پس از آماده‌سازی استخوان، ایمپلنت به دقت درون استخوان قرار می‌گیرد. لیزر با تولید حرارت مناسب، بافت‌های اطراف را ضرر نمی‌رساند و کمک می‌کند تا ایمپلنت به صورت استحکام درون استخوان قرار بگیرد.

5. بهبود‌بخشی و ترمیم بافت: پس از جایگزینی ایمپلنت، پزشک باز برش محیطی زده و بافت‌ها را بهبود می‌دهد. این ممکن است شامل خواباندن دریچه یا بستن زخم‌ها با دوخت یا مواد ترمیمی دیگر باشد.

برخی از مزایای استفاده از لیزر در جراحی ایمپلنت عبارت‌اند از: بهبود سریعتر واکنش بدن، به حداقل رسیدن خونریزی، کاهش درد و التهاب پس از جراحی و بهبود سریعتر و راحت‌تر برای بیمار.

 

هزینه کاشت بهترین ایمپلنت  دندان  (به انگلیسی IMPLANT surgery)   چقدر است؟

بهترین برند های ایمپلنت با تفاوت قیمت زیاد می توانند باعث سردرگمی مراجعین باشند. واقعیت این است که با توجه به شرایط بیمار ایمپلنت خوب و مناسب ممکن است متفاوت باشد.جهت کسب اطلاعات در خصوص مناسب ترین ایمپلنت برای شما با شماره کلینیک 021-66918416 تماس حاصل فرمایید.

 

علت تفاوت قیمت و هزینه های ایمپلنت برای چیست؟

کیفیت مواد استفاده شده در ایمپلنت‌ها می‌تواند تأثیر قابل توجهی بر عملکرد و دوام آنها داشته باشد.  به طور کلی کیفیت مواد ایمپلنت بر اساس عوامل زیر تعیین می‌شود:

1️⃣ جنس مواد: معمولاً ایمپلنت‌ها از ترکیبات متنوعی تشکیل شده اند که شامل تیتانیوم، آلیاژهای تیتانیوم، سرامیک و زیرساخت‌های مختلف است. موادی که در ساخت ایمپلنت استفاده می‌شوند باید درمانی و مناسب برای استفاده در داخل دهان باشند.

2️⃣ استانداردهای صنعتی: برای اطمینان از کیفیت مواد ایمپلنت، استانداردهای صنعتی دقیقی وجود دارد که توسط سازمان‌ها و انجمن‌های مختلف، مانند FDA در ایالات متحده و CE در اتحادیه اروپا، تعیین می‌شوند. تأییدیه و رعایت این استانداردها نشان دهندهٔ کیفیت محصول است.

3️⃣ تحقیق و توسعه: شرکت‌های تولید کننده ایمپلنت‌ها باید به تحقیق و توسعه مداوم در زمینهٔ مواد و فناوری اختصاص دهند تا بهبودی پایدار در کیفیت و عملکرد محصولات خود را ارائه دهند.

هزینه های جانبی مانند پودر استخوان و…

علت نیاز به ترمیم استخوان در کاشت ایمپلنت می‌تواند به دلایل زیر باشد:

1️⃣ کیفیت استخوان: استخوان حاوی ساختار طبیعی و مناسبی برای نگهداری ایمپلنت نیاز دارد. در صورتی که استخوان ناکافی یا ضعیف باشد، عملکرد ایمپلنت ممکن است به خطر بیافتد. در این موارد، ترمیم استخوان با استفاده از روش‌های مختلف، مانند افزایش حجم استخوان (با استفاده از مواد پرکننده یا پیوند استخوانی)، افزایش کیفیت استخوان (با استفاده از ترمیم‌کننده‌های استخوانی مانند مواد تشبیه استخوان) یا ترمیم استخوان (با استفاده از روشهای جراحی مانند لیفتینگ استخوان) انجام می‌شود.

2️⃣ افزایش ثبات: استخوان سالم و قوی، ثبات ایمپلنت را تضمین می‌کند. هنگامی که استخوان ناکافی است، ترمیم استخوان باعث افزایش ثبات ایمپلنت و کاهش خطر عدم موفقیت درمانی می‌شود.

3️⃣ بهبود فرایند التیام استخوان: ترمیم استخوان می‌تواند بهبود فرایند التأم استخوان پس از جراحی کاشت ایمپلنت را تسریع کند. با ایجاد یک محیط مطلوب و سالم در استخوان، زمان بهبودی و التئام استخوان کاهش می‌یابد.

دقت کنید که نیاز به ترمیم استخوان قبل یا همزمان با جراحی کاشت ایمپلنت توسط یک دندانپزشک متخصص باید انجام گیرد.

هزینه های لابراتوار 

انواع و جنس روکش دندان (که دونوع PFM  و Zirconium  در حال حاضر پر استفاده ترین نوع روکش ایمپلنت است.روکش زیرکونیوم کیفیت بهتر و قیمت بالاتری دارد)

تخصص پزشک 

تخصص و تجربه یک متخصص ایمپلنت می تواند نقش قابل توجهی در قیمت کاشت دندان داشته باشد.

پوشش بیمه ای در تامین مبلغ ایمپلنت

بیمه های مختلف شرایط و مبالغ مختلفی برای تامین هزینه کرد کاشت دندان شما دارند .

نحوه محاسبه هزینه ایمپلنت

کاشت ایمپلنت دندان به چه صورت انجام می گیرد؟

 

کاشت ایمپلنت دندان یک روش جراحی است که جهت جایگزینی دندانی طبیعی که از بین رفته یا از دست رفته است، استفاده می‌شود. فرایند کاشت ایمپلنت دندان به صورت زیر انجام می‌شود:

1. ارزیابی و بررسی: در این مرحله، پزشک دندانپزشک شما بررسی دقیقی از سلامت دهان شما و استخوان فکهایتان انجام می‌دهد. برای ارزیابی بهتر، ممکن است از رادیوگرافی، سی تی اسکن و سایر تصاویر تشخیصی استفاده شود.

2. برنامه‌ریزی: در این مرحله، برنامه‌ریزی دقیقی برای جایگاه‌گذاری ایمپلنت صورت می‌گیرد. این شامل تعیین تعداد و موقعیت ایمپلنت‌ها و برنامه‌ریزی نحوه عملکرد هماهنگی با پزشک فک و صورت (اگر لازم باشد) می‌شود.

3. جراحی: در این مرحله، جراحی کاشت ایمپلنت صورت می‌گیرد. یک بریدگی کوچک در بافت لثه ایجاد می‌شود و سپس ایمپلنت در استخوان فک جایگذاری می‌شود. بعد از این مرحله، زمان لازم برای ترمیم استخوان و ادغام ایمپلنت با استخوان می‌گذرد. این مهلت به عنوان فرآیند “سیکاتریزاسیون احتمالی” شناخته می‌شود.

4. ترمیم‌گری: بعد از ادغام کامل ایمپلنت با استخوان، مرحله ترمیم‌گری آغاز می‌شود. در این مرحله، پروتز دندانی سفارشی تهیه می‌شود که به ایمپلنت متصل خواهد شد. این پروتز ممکن است شامل یک یا چند قطعه دندانی باشد و با دقت به شکل و رنگ دندانهای شما تطابق می‌یابد.

5. نصب پروتز: در مرحله آخر، پروتز دندانی روی ایمپلنت نصب می‌شود. پزشک دندانپزشک شما مطمئن می‌شود که پروتز به درستی قرار می‌گیرد و میزان راحتی و تطبیق با دیگر دندان‌ها را بررسی می‌کند.

پس از اتمام این مراحل، شما می‌توانید دوباره از یک دندان درست و قوی لذت ببرید.

 

به اشتراک بگذارید

یک نظر

دیدگاه ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *