بهترین دکتر جرم گیری در تهران

قبل از اینکه بخواهیم بهترین دکتر جرم گیری در تهران را معرفی کنیم موارد زیر در زمینه سلامت و جرم دندان به ما کمک می کند:

جرم گیری دندان
جرم گیری دندان به وسیله بهترین دکتر جرم گیری در تهران

چرا جرم گیری دندان مهم است؟

جرم گیری دندان یک موضوع بسیار مهم در بهداشت دهان و دندان است. این فرایند شامل حذف پلاک و سایر رسوبات از سطح دندان‌ها و لثه ها با استفاده از ابزارهای خاص می‌شود. اگر پلاک و رسوبات روی دندان‌ها جمع شوند، باعث ایجاد ترک‌ها و شکستگی‌های کوچکی در آن‌ها می‌شود که از طریق این ترک‌ها باکتری‌هایی به دندان‌ها نفوذ می‌کنند و باعث بروز عفونت‌ها و بیماری‌های دهان و دندانی مانند لثه‌بستری، تسوک و تسکین می‌شود.

همچنین پلاک و رسوبات روی دندان‌ها می‌تواند باعث بدبوی دهان، کاهش ظاهری دندان‌ها و ایجاد تغییرات تصویری در صورت شود که می‌تواند تاثیر منفی بر روابط اجتماعی و روانی فرد داشته باشد. به همین دلیل، جرم گیری دندان باید به طور منظم و درست انجام شود تا بهداشت دهان و دندان حفظ شود و بیماری‌های دهان و دندانی پیشگیری و درمان شوند.

جرم گیری دندان باعث بهبود کیفیت زندگی و تحسین برای افراد می‌شود. به عنوان مثال، درمان لثه با جرم گیری دندان بهبود می‌یابد و از بروز عفونت‌ها و بیماری‌های دیگر جلوگیری می‌شود. همچنین، پاکسازی دندان‌ها با جرم گیری دندان می‌تواند باعث حفظ سلامت دهان و دندان شود و در نهایت باعث افزایش اعتماد به نفس و بهبود روابط اجتماعی فرد می‌شود.

به طور کلی، جرم گیری دندان باید به صورت منظم و درست انجام شود. اگر شما به دنبال روشی برای بهبود بهداشت دهان و دندان خود هستید، بهتر است با دندانپزشک خود مشورت کنید و برای تعیین فرکانس و روش مناسب جرم گیری دندان با او صحبت کنید. در انجام جرم گیری دندان، باید از وسایل بهداشتی مناسب استفاده شود تا هیچ گونه عفونتی به دندان‌ها نفوذ نکند.

دندان ها به دلایل مختلفی مانند نوع غذای مصرفی، عدم شستشوی مناسب دهان و کاربری برخی مواد غذایی و نوشیدنی ها جرم می گیرند. باقی مانده غذا و نوشیدنی ها در دهان، به عنوان محیطی برای رشد باکتری ها عمل می کنند. این باکتری ها سپس پلاک را تشکیل می دهند که به طور دائمی بر روی سطح دندان قرار دارد و می تواند به شکل دندان جرم بسیار شدید شود. علاوه بر این، اصطلاحاً “دندان شیرین” داشتن برای کسانی به کار می رود که زیاد شیرینی علاقه دارند .همین می تواند به جمع شدن جرم بر روی دندان منجر شود. لذا، برای جلوگیری از جمع شدن جرم بر روی دندان، شستشوی منظم دهان و تمیز کردن دندان ها با مسواک و خمیر دندان مناسب به شدت توصیه می شود.

چطور بفهمیم دندان ما جرم دارد؟

1. درد و تورم:

این دو علامت رایج‌ترین علائم جرم گرفتن دندان هستند. احساس درد و تورم معمولاً در ناحیه اطراف دندان مبتلا به جرم حس می‌شود.

2. بی حسی:

در برخی موارد، جرم گرفتن دندان باعث بی حسی ناحیه مبتلا شده می‌شود که ممکن است باعث ایجاد مشکلات در زمینه خوردن و صحبت کردن شود.

3. تغییر رنگ دندان:

در برخی موارد، دندان مبتلا به جرم ممکن است تغییر رنگ پیدا کند و به رنگ قهوه‌ای تیره یا سیاه تبدیل شود.

4. خونریزی لثه:

جرم گرفتن دندان می‌تواند باعث خونریزی لثه شود که ممکن است باعث خستگی و درد لثه شود.

5. بوی بد دهان:

در بعضی از موارد، جرم گرفتن دندان ممکن است باعث بوی نامطبوع دهان شود که بهتر است به علت وجود عفونت در دندان، اقدام به درمان آن شود.

آیا جرم گیری دندان به وسیله بهترین دکتر جرمی گیری باعث آسیب به دندان ها می شود؟!

جرم گیری صحیح، به عنوان یکی از روش‌های حفظ بهداشت دهان و دندان، برای دندان‌ها مفید است. جرم گیری باعث پاک شدن روکش‌های زیادی مثل پلاک و سایر مواد روی سطح دندان‌ها می‌شود که اگر نادرست انجام شود، ممکن است به دندان‌ها آسیب بزند. اما اگر توسط یک دندانپزشک حرفه‌ای و با استفاده از ابزارهای مناسب و همچنین با در نظر گرفتن وضعیت دندان‌ها و لثه، جرم گیری صحیح و بهینه انجام شود، می‌تواند به حفظ دندان‌ها کمک کند و از بروز بیماری‌های دهان و دندان نیز جلوگیری کند. بنابراین، توصیه می‌شود برای جلوگیری از آسیب به دندان‌ها، جرم‌گیری را توسط یک دندانپزشک متخصص و با توجه به نیازهای شما، انجام دهید.

در جرم گیری دندان، مراحل زیر رعایت می‌شود:

۱- بررسی وضعیت دندان ها: در این مرحله پزشک دندان‌پزشک با بررسی دندان های شما با ابزارهای خاص، وضعیت کامل دندان ها از جمله حفره، ترک و دیگر صدمات را بررسی می‌کند.

۲- تصویربرداری: در برخی موارد ممکن است پزشک دندان‌پزشک به منظور بررسی دقیقتر و عمق ترک‌ها و صدمات، از تصویربرداری با دستگاه‌های پرتوزنی استفاده کند.

۳- انتخاب مواد جرم گیری: پس از شناسایی مشکل دندان، پزشک دندان‌پزشک باید نوع مواد جرم گیری را براساس نوع مشکل، محل و اندازه آن، انتخاب کند. مواد جرم گیری شامل ماتریس‌های دندانی، رزین‌های کامپوزیت، رزین‌های پلی‌استر و آمالگام‌ها هستند.

۴- جرم گیری: با توجه به نوع مشکل دندان، پزشک دندان‌پزشک با استفاده از ابزارهای خاص و مواد جرم گیری، محل مورد نظر را جرم می‌گیرد. پس از جرم گیری، دندان باید تا حد ممکن صاف و هموار شود.

۵- پولیش: در این مرحله، پزشک دندان‌پزش با استفاده از ابزارهای خاص، سطح دندان را پولیش می‌کند تا سطح آن صاف و بدون خط و خش باقی بماند.

در بعد از جرم گیری دندان، مراقبت های زیر باید رعایت شود:

۱- استفاده از آنتی‌بیوتیک: در صورتی که پزشک دندان‌پزشک به شما آنتی‌بیوتیک تجویز کرده باشد، حتماً باید آن را مطابق دستور پزشک مصرف کنید.

۲- استفاده از ضد التهاب: در صورتی که پزشک دندان‌پزشک به شما داروی ضد التهاب تجویز کرده باشد، مطابق دستور پزشک آن را مصرف کنید. این داروها باعث کاهش درد و تورم دندان می‌شوند.

۳- خوردن غذاهای نرم: برای چند روز پس از جرم گیری، بهتر است غذاهای نرم  مصرف کنید تا دندان‌های شما آسیب نبینند.

۴- استفاده از بلژیک دهان: برای جلوگیری از عفونت و حفظ بهداشت دهان، می‌توانید از بلژیک دهان استفاده کنید.

۵- تمیز کردن دندان‌ها: پس از جرم گیری، بهتر است دندان‌های خود را دو بار در روز با مسواک نرم و خمیده و خمیر دندانی مناسب تمیز کنید تا عفونت و ترشحات زائد کاهش یابند.

جرم‌گیری دستی و با دستگاه هر دو روش مناسبی برای حفظ بهداشت دهان و دندان هستند. در جرم‌گیری دستی، دندانپزشک با استفاده از ابزارهای دستی مانند سکه دندان، پروب دندانی و نخ دندانی بر روی سطح دندان‌ها جرم‌ها و زایدات را کنار می‌کند. این روش عموماً برای دندان‌های صاف و بدون شکستگی مناسب تر است.

اما در جرم‌گیری با دستگاه، دندانپزشک با استفاده از دستگاه‌های الکتریکی و قطعات دوار، جرم‌ها و رسوبات را از سطح دندان‌ها برداشته و به راحتی به سطح خود دندانی نزدیک می‌شود. این روش برای دندان‌های با زایدات سخت و چسبیده به دندان‌ها، از جمله جرم‌های داخلی دندان‌ها که با روش دستی قابل دسترسی نیستند، مناسب است.

به طور کلی می‌توان گفت که هر دو روش جرم‌گیری دستی و با دستگاه، به حفظ بهداشت دهان و دندان کمک می‌کنند و توصیه می‌شود که برای داشتن دندان‌های سالم، به صورت منظم جرم‌گیری انجام دهید.

جرم گیری دندانها

بهترین دکتر جرم گیری در تهران کیست؟

اگر به دنبال یک دکتر جرم گیری با تجربه و مهارت بالا در تهران هستید، بهترین انتخاب شما دکتر احسان نصر اصفهانی است. با تیمی مجرب و آخرین تکنولوژی‌های جرم گیری، دکترنصر اصفهانی آماده خدمت‌رسانی به شما می‌باشد.

دکتر احسان نصر اصفهانی با سالها تجربه در حوزه جرم گیری، یکی از متخصصان برجسته و مورد اعتماد در تهران است. ایشان، با دارا بودن مدارک و مجوزهای لازم، به صورت حرفه‌ای در زمینه جرم گیری فعالیت می‌کند و با بهره گیری از آخرین تکنولوژی‌ها و دستگاه‌های پیشرفته، روش‌های جرم گیری را به بهترین شکل اجرا می‌کند.

علاوه بر این، تیم مجرب دکتر همواره در خدمت بیماران محترم قرار دارد و با رعایت اصول اخلاق حرفه‌ای، به بهترین نتیجه ممکن درمان را برای بیماران خود تضمین می‌کند. بنابراین، اگر به دنبال یک دکتر جرم گیری با تجربه، مهارت و اخلاق حرفه‌ای در تهران هستید، دکتر احسان نصر اصفهانی بهترین گزینه برای شماست.

برای پیشگیری از تجمع جرم و پلاک در دندان چه کار باید کرد؟

برای پیشگیری از تجمع جرم و پلاک دندانی، می‌توانید راهکارهای زیر را برای بهداشت دهان و جلوگیری از تجمع جرم و پلاک در دندان ها انجام دهید:

1. شستشوی دور دندان ها: بهتر است که برای جلوگیری از تجمع جرم و پلاک دندانی، دستورالعمل‌های صحیح شستشوی دندان ها را دنبال کنید. برای شستشوی دندان ها، از مسواک و خمیر دندان مناسب استفاده کنید و به شکلی صحیح دندان های خود را تمیز کنید.

2. استفاده از آب دهان ضد باکتری: استفاده از آب دهان حاوی مواد ضد باکتری می‌تواند به مقابله با باکتری‌های موجود در دهان و جلوگیری از تجمع جرم و پلاک کمک کند.

3. رژیم غذایی سالم: می‌توانید با مصرف مواد غذایی سالم و مناسب، از تجمع جرم و پلاک دندانی جلوگیری کنید. مصرف مواد شیرین و نوشابه‌های گازدار به حداقل رسانده شود.

4. استفاده از نخ دندان: استفاده از نخ دندان روزانه می‌تواند به جلوگیری از تجمع جرم و پلاک در دندان ها کمک کند.

5. مراجعه به دندانپزشک: برای جلوگیری از تجمع جرم و پلاک دندانی، بهتر است به صورت دوره‌ای و به منظور انجام تمیزی دندان ها به دندانپزشک مراجعه کنید.

در چه فاصله زمانی جرم گیری مورد نیاز است؟

زمانی که نیاز به جرم گیری دندان وجود دارد، بسته به شرایط فرد ممکن است فرق کند. اما به طور کلی، توصیه می‌شود که هر شش ماه یکبار به دندانپزشک مراجعه کنید تا دندان‌های خود را بررسی و جرم گیری دندان انجام دهید. این می‌تواند به پیشگیری از بیماری‌های دندان و لثه کمک کند و به حفظ سلامت دندان‌های شما کمک کند. البته اگر علائم خاصی از جمله درد دندان، خونریزی لثه، حساسیت دندان و… برای شما پیش آمده باشد، باید بلافاصله به دندانپزشک مراجعه کنید.

 

به اشتراک بگذارید

دیدگاه ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *